Zdena Bočarova

zaměření: malířka
email: courlis@centrum.cz
www: http://artendre.mypage.cz/
členem od: 1995

Kdo jsem?

Trutnovská rodačka, teď pracovními povinnostmi poněkud vykořeněná, ale stále se vracející z matičky Prahy do rodného hnízda. Profesí novinářka a trochu i tlumočnice a překladatelka, duší a srdcem umělkyně (odvážné označení, ale proč by člověk na stará kolena nemohl mít i trochu sebevědomí). Kdysi jsem i básnila a hudebnila, ale dnes mi ze všech uměleckých směrů zůstalo jen malování.

Co pro mě spolek znamená?

Partu bezva lidí, bez kterých si už neumím svůj život představit, i když v poslední době je zanedbávám. Ale bude líp, důchod je na spadnutí... A taky zdroj hrdosti, že jsem členkou právě tohoto spolku – jeho prestiž v Trutnově a okolí je vysoká.

Největší, nejlepší, nejsilnější zážitek SPV.


Fakt, že mě členové spolku přijali mezi sebe. První a od té doby každoroční možnost vystavit, co jsem vytvořila. Výlet na běžkách v příšerném počasí z Pomezek na Lysečiny zhruba před 15 lety. A pamatujete na dopíjení sudů po vernisážích v muzeu? Nebo narozeninovou párty v maskách u Evy K., Láďa Kostelecký coby prodavač limonád? ...

Moje motto:

Malovat a kreslit je potřeba i radost, uvolnění i zběsilost... Pocity, zážitky, dojmy, představy... Není třeba rozumět, jen cítit a vnímat... žít.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace