1. výtvarnický ples rozvibroval parkety v Nároďáku

Jubilejní (třicátý) rok činnosti zakončil trutnovský Spolek podkrkonošských výtvarníků uspořádáním 1. výtvarnického plesu pro dobrou věc. Kromě hudby, tance a zábavy bylo totiž cílem akce získat peníze pro výtvarný obor zdejší ZUŠ.

Hlavním vrcholem večera v Národním domě bylo předání symbolického šeku na 35 tisíc korun určených na nákup malířských stojanů a dalšího potřebného vybavení pro studenty.

Nápad na uspořádání plesu se zrodil už na začátku roku. Organizaci celé akce si vzali na starost Alena Valentová s předsedou (náčelníkem ) spolku Ctiborem Košťálem. Další členové se zapojili do shánění finančních dárců, tomboly a do výzdoby sálu. Propagační grafické materiály připravila Kateřina Hůlková, která se ujala i role plesového pokladníka. Symbolický šek ručně namaloval Martin Reindl.

Předtančení a scénky mezi jednotlivými hudebními bloky byly rovněž plně v režii Spolku podkrkonošských výtvarníků Trutnov a rodinných příslušníků členů spolku. K vidění tak byly například klasické předtančení v podobě dvou manželských párů, které předvedly waltz a tango, recesistické vystoupení na hudbu skupiny Abba nebo sexy taneční sestava v podání dámského osazenstva se spoutaným náčelníkem jako bonusem. A na závěr jako třešnička na dortu rocková playback show v podání mužské části spolku.

„Organizační záležitosti jsme se Ctiborem začali řešit už na jaře a v průběhu léta došlo na shánění finančních dárců. Na podzim to potom vypuklo naplno: nácviky všech vystoupení, které byly nejen zábavné ale i náročné, spolupráce s moderátory večera Míšou Součkovou a Pavlem Cajthamlem, shánění tomboly, kterou jsme dva dny před plesem společně s Káťou Hůlkovou a Evou Kešnerovou do dvou hodin ráno připravovaly a balily. Tombola byla jedinečná tím, že se nekupovali lístky, ale každý plesový host obdržel nějaký dárek, který byl zejména od místních výrobců a prodejců,“ prozradila Alena Valentová.

Všechno klaplo na jedničku. „Je to pro mě obrovská radost a úleva. Tančili jsme až do dvou do rána a za sebe musím říct, že ta atmosféra byla opravdu bohémská,“ dodala Alena Valentová.

Celý článek a další fotografie z plesu najdete zde: Výtvarníci roztančili Nároďák a finančně podpořili trutnovskou ZUŠ

Foto: Jan Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace