Nové výtvory Rolanda Hantla

To, že naši členové nezahálí a stále něco tvoří, je známá věc. Strašně ráda jezdím do Mladých Buků k Rolandovi Hantlovi.

Proč?

Stále se něco na jeho dvorku děje, od jara do zimy je rozdělaná nějaká práce. Voní všude dřevo a lítají úlomky z pískovce.
Sochařina, to je dřina ale krásná práce. A na čem Roland právě dělá? Má rozdělaných hned několik soch a já vám přináším malý report...

Už od loňska usilovně pracoval na dřevěné soše Vitanovského zbrojnoše rytíře Trautenberka, který je dokončen a čeká na své umístění u ještě neotevřeného nového mostu  Mladých Bukách.
Naopak spousta práce bude ještě na dřevěné soše Vodníka, vznikající na zakázku. No a aby to nebylo jen o dřevě, tak se velmi zdařile rýsuje Mušketýr z pískovce, na kterém jsem s údivem objevila i otisk mušle. Myslíte, že tam zůstane?

Roland je letitým členem spolku a má za sebou již několik významných děl a restaurátorských prací. Pokud byste chtěli vidět jeho práci na vlastní oči, budete mít příležitost už 15. června v rámci Dnů otevřených ateliérů přímo u něj v Mladých Bukách, kde vás rád přivítá.

Alena

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace