SLAVÍME 30 LET: jubilejní výstava ve Staré radnici bude mít vernisáž 23. září

Slavíme sice už od začátku roku, ale tradiční výstava ve Staré radnici v Trutnově je jedním ze dvou nadcházejících vrcholů letošního roku.

Každoroční spolkovou výstavu zahajujeme letos v pondělí 23. září od 17:15. Tématem letošní výstavy je - jak jinak - "30". Letos se téma týká nejen programu vernisáže, ale také obsahu výstavy! Výtvarníci ze spolku proto číslo „30“ kreativně zakomponují do svých různorodých vystavovaných děl tematicky, názvem nebo jakýmkoliv jiným nápaditým způsobem.

 

Spolek podkrkonošských výtvarníků Trutnov vznikl v roce 1989 a právě letos tedy slaví třicet let od svého založení. Během těch tří desetiletí se spolek přirozeně obměňoval a čím dál více proměňoval ve vícegenerační uskupení. Nyní zde najdete jak některé zakládající členy, tak služebně mladší kolegy, kteří v době založení ještě chodili do školky. Z toho přirozeně vychází pestrá paleta žánrů, technik, výtvarných přístupů i sdílených zkušeností. To se ostatně promítlo i do letošního redesignu loga spolku.

Zvolené téma dalo jednotlivým členům ideální široký prostor pro individuální vyjádření v rámci jednotného konceptu. Výsledná směsice tak dá návštěvníkům možnost nahlédnout mimo jiné i do myslí, duší a povah vystavujících výtvarníků. Kromě aktuálního osazenstva se výstavy zúčastní také bývalí členové, kteří představí po jednom díle.

Výstava ve Staré radnici potrvá od 24. září do 6. října a navštívit ji můžete denně od 9:00 do 17:00. Každoročním bonusem je také to, že se během otevírací doby můžete ve výstavním prostoru setkat a poklábosit vždy minimálně s jedním členem spolku; během čtrnácti dnů trvání výstavy se takto vystřídají prakticky všichni.

 

Partnery výstavy jsou Město Trutnov, UFFO - SCT a tiskárna Repaint.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace