VÝSTAVA ZA SKLEM - zahájení 29. března 2021 ve vitrínách kina Vesmír

VÁŽENÍ A MILÍ SPOLUOBČANÉ. JAKO URČITÝ VZDOR SOUČASNÉ, ZMATENÉ DOBĚ, JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI MALOU VZPOMÍNKU NA NAŠI NEJEN VÝTVARNOU LETITOU ČINNOST. PŘIJMĚTE TOTO PROSÍM, JAKO TAKOVÉ NAŠE MALÉ POHLAZENÍ, TAKOVÉ BLÝSKNUTÍ NA LEPŠÍ ČASY…

"Všimli jste si? Výklady trutnovského kina Vesmír se náhle rozjasnily. Dočasně si je totiž „vypůjčili“ členové Spolku podkrkonošských výtvarníků pro novou expozici." (...citujeme z Trutnovinek)

A dále:

"Na místě, kde visí jindy plakáty a propagační snímky k celovečerním filmům, jsou nyní snímky z činnosti proslulého spolku. Fotografie umělecké i dokumentární, kresby, malby, oleje, ale také paličkovaná krajka. ,Visí tu ukázky prací všech našich členů. Trojrozměrné objekty, jako například díla řezbářů, by se sem nevešly, tak jsme je nafotili,´ vysvětluje náčelník spolku Ctibor Košťál.

Ve třech z deseti výkladů jsou desítky fotografií ze spolkových výstav, setkání, zábav, mejdanů či plesu. ,Nehledejte v tom ale náhradu naší výstavy, která se měla uskutečnit na sklonku loňského roku a nebyla. Je to jen připomenutí toho, že žijeme, připomenutí se naší tvorby, a toho jak spolkově žijeme,´ říká Košťál.

V době silně poznamenané covidem-19 a souvisejícími restrikcemi je aktuální výstava ojedinělým trutnovským kulturním počinem. ,Je to pohlazení od našeho spolku, řekněme zablýsknutí se na lepší časy, které věříme, že brzy přijdou. Stavte se na to u kina někdy podívat!´ dodává Ctibor Košťál."

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace